Wszystko o cyklu miesiączkowego kobiet (menstruation)

Co to jest miesiączka / Cykl miesiączkowy / Miesiączki?

Miesiączka (z łaciny:. Menstruatio s miesiączki - miesiączki) jest zewnętrznym wyrazem cyklu miesiączkowego kobiet. Zgodnie z menstruacją, rozumie się usuwanie następującym po śmierci komórki jajowej, wstępnego leża przygotowane do oczekiwanego zapłodnionej komórki jajowej, a warstwa funkcjonalna śluzówki macicy nie użyto w tym celu, jak to występuje w przypadku krwawienia. Dlatego, krwawienia z macicy, w których takie warunki fizjologiczne i anatomiczne brakuje, nie jest prawdziwa krwawienie miesiączkowe jest. Miesiączka jest okresowo powtarzane od dojrzewania do menopauzy, co 28 dni w średniej.Najkrótsza normalny przedział wynosi 21 dni, a najdłuższy - 35 dni. Z tych ograniczeń, miesiączki jest uważany za nieprawidłowy pod względem częstości ich pojawienia się.Inna długość okresu miesiączkowego kobiety w każdym konkretnym wyjaśnione jest z dziedziczną i indywidualnych cech kobiety.

Cykl

Miesiączka jest rytmiczny i prawidłowe, gdy miesiączki u kobiety alternatywnej w regularnych odstępach czasu. W przypadku niektórych kobiet, dokładny regularność miesiączki jest utrzymywane nawet jeżeli istnieją poważne zmiany w ich życiu. Z innych, miesiączka pojawia się w różnych odstępach czasu, a poszczególne okresy mogą być normalne lub nienormalne. W takich przypadkach miesiączki zauważyć, jak arytmii lub nieregularne. Różnice w odstępie 2 - 3 dni jest dość powszechne. To światło arytmii miesiączki w odstępach inaczej normalnych nie mówi o schorzenia narządów płciowych. Zmiany w rytm cyklu łatwo pojawiają się podrażnienia neuro-wegetatywne i neuro-psychologicznych, a zwłaszcza w przypadku zmian w środowisku. W okresie dojrzewania, menopauzy i po ciąż i aborcji, antyarytmiczne w menstruacji jest dość powszechne.

Jak obliczyć cykl menstruacyjny w Period28.com?

Period28.com różni się od innych kalendarzy, ponieważ nie jest konieczne, aby wprowadzić okres cyklu, który jest czymś, niektóre kobiety nie wie, a to daje rokowania o następnej miesiączki zgodnie z indywidualnymi danymi.

Przykład: Po wpisaniu poprawnych danych do dwóch kolejnych cykli menstruacyjnych, strona oblicza kiedy następna będzie, na podstawie danych, wskazane przez Ciebie.

Dla tych, którzy wiedzą, okres cyklu, można wprowadzić go na początku rejestracji lub go zmienić w każdej chwili z ustawieniami.

Czas trwania

Miesiączka przechodzi na czas określony i kończy się spontanicznie.Średni czas trwania miesiączki wynosi 5 dni, a drugi i trzeci dzień są najsilniejsze.Normalny zakres wynosi od 3 do 5, maksymalnie 7 dni.Zazwyczaj czas trwania miesiączki dla jednej kobiety jest dość stała i może to dość rzadko pokazują jakieś wahania. Jeśli różnica będzie bardzo duża, jest to oznaką patologicznej aberracji. Mechanizm zatrzymywania miesiączki jest taki sam, jak w porodzie: otwarte naczynia krwionośne są kompresowane włókien mięśniowych pod wpływem skurczów macicy.

Właściwości krwi menstruacyjnej

Krwi menstruacyjnej ma charakterystyczny czerwono-brązowy kolor, jest płynny i jest trudne do skrzepu. Jest to spowodowane przez substancje, utworzona w stałym śluzówki jajowodu, które inaktywują, zneutralizowania lub zniszczenia skrzepu fermenty.Obecność skrzepu jest znakiem, że krwawienie jest silniejsze niż norma.

Krew menstruacyjna ma myxomatous wygląd i jest lepki w dotyku, co wynika z faktu, że jest zmieszany z śluzu szyjkowego. Ma specyficzny zapach z powodu zanieczyszczeń wydzielanie gruczołów łojowych sromu. W wyniku zjawisk degradacji, które mogą wystąpić w wyniku działania bakterii z pochwy lub zewnętrznych narządów płciowych, w szczególności niski poziom higieny, krew menstruacyjna można uzyskać silne i nieprzyjemne, nawet cuchnący zapach.

Następstwa dla ogólnego stanu

Miesiączka to proces, który występuje niemal regularnie z zaburzeniami sprawie ogólnego i miejscowego. Tylko około 16 - 18% kobiet nie ma żadnych skarg. Niektóre znane zmiany, zwane zespół napięcia przedmiesiączkowego, poprzedzać krwawienie. Niektóre zaburzenia pojawiają się w środku przedziału. Zaburzenia te są subiektywne i obiektywne. Większość typowych odczucia subiektywne są:

 • ból w plecach i niskie w brzuchu
 • ból głowy
 • nerwowość
 • zmęczenie i znużenie
 • zwiększona pobudliwość
 • skurcze żołądkowo-jelitowe
 • napięcie piersi
 • obrzęk

Czasami ilość zakłóceń są obserwowane, na przykład w układzie pokarmowym: zmniejszenie apetytu, niechęć do niektórych pokarmów, nudności, wymioty, biegunka lub zaparcia. To może być ustanowione przyspieszenie tętna, kołatanie serca, itp. Objawy niestabilności naczynioruchowy są dość powszechnie spełnione, i są wyrażone w uczucie ciepła, pocenie się dość ciężki, itp. Tymczasem, nosa i obrzęk gardła.Głos traci jasność i moc. Pryszcze czy opryszczka może pojawić się na skórze. Jest to zwykle, aby uzyskać poczucie zwiększenie masy i napięcie, uczucie ciężkości brzucha, który jest ze względu na zwiększoną obrzmienia w miednicy, co często powoduje podrażnienia, swędzenie i czasami podniecenia seksualnego.

Zaburzenia miesiączkowania

Zaburzenia normalnego cyklu miesiączkowego jest jedną z najczęstszych dolegliwości podczas wizyty u ginekologa. Okazuje się, że większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, co dokładnie miesiączki jest i, że muszą traktować ten okres z ostrożnością.

Normalnego cyklu zmienia się w granicach następujących: odstęp pomiędzy miesiączki, traktowanej od pierwszego dnia następnego cyklu - od 21 do 35 dni, czas trwania krwawienia - od 2 do 5 dni, intensywność - 20-60 ml (3-4 sanitarnych klocki dziennie).

Abnormal miesiączki mogą pojawiać się, gdy: czas między cyklami lub samego cyklu są zwiększane lub zmniejszane, poza granice ww.

Z każdego odchylenia od normy, kobieta powinna natychmiast odwiedzić swojego lekarza.

Każde zaburzenie miesiączkowania wydaje się być pierwszym objawem choroby pochodzące z jednej Genitalia - zapalenie, polipy macicy, endometrioza, a ciąża pozamaciczna. Jest to możliwe na raka szyjki macicy, jajników lub macicy!

Czasami, ale rzadko, zaburzeniach cyklu miesiączkowego nie są objawy chorób, ale są one pod wpływem środowiska. W latach dojrzewania, w wieku około 12 - 16 lat, po pierwszej menstruacji, jedna trzecia dziewcząt mają nieregularne miesiączki.

Ten etap trwa około dwóch lat, po tym menstruacji dostaje regularne.

Objawy takie jak nagła utrata lub przyrost wagi, wzrostu włosów, uzupełnionych o nieregularnym okresie, powinny być poważnie traktowane, ponieważ mogą one być oznaką przyszłego niepłodności lub przedwczesnej ciąży. Kiedy menopauza przychodzi (45-55 lat), okres przychodzi rzadziej. Tworzenie hormonów i dojrzewania komórki jajowej zatrzymuje się w okresie około 5 lat.

Produkty menstruacyjne

Podpaski

Podpaska jest sanitarno produkt absorpcyjna higieny, stosowany przez kobiety w okresie ich miesięcy, w każdym innym przypadku, gdy nie jest krwawienie z pochwy.Sanitarnych pad jest używany na zewnątrz ciała, i jest umieścić między sromu i bieliznę kobiety.

Podpaski mają kilka wariantów: mogą one być wykonane z jedwabiu lub bawełny, mogą być cieńsze lub grubsze, ze skrzydłami lub bez.

Tampony

Tampon jest trochę rolka tkaniny bawełnianej z wątku, wiszące na końcu.

Tampony o różnej grubości, w zależności od nasilenia krwawienia. Są one również w różnej długości - są również specjalne, krótsze tampony dla dziewczynek, które są wciąż pierwszego tłoczenia, tak że nie jest możliwe, aby rozerwać błony dziewiczej.

Tampony powinny być zmieniane co kilka godzin, a lepiej jest użyć podpaski w ciągu nocy, a nie tamponu. Zmiana tamponów tak często jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku tamponu jest używany przez dłuższy czas (np. 24 godziny) może doprowadzić do uszkodzenia i wywołać infekcję.

Co to jest owulacja?

Owulacja to okres, kiedy możliwe jest poczecie dziecka.

Pod wpływem hormonu, który jest wydzielany przez przysadkę mózgową, kilka jaj sprzedaje zacząć dojrzały w jajniku. Jednak tylko jedna z nich ma na powierzchni jajnika gdzie przerw i dojrzałe komórki jajowej, uwalniane z porusza się w jajowodzie. To jest owulacja. W jajowodzie, ponownie pod wpływem hormon wydzielany przez przysadkę mózgową, żółte ciało powstaje. To również syntetyzuje hormonów-estrogenów i progesteronu, które funkcjonują na błonie śluzowej macicy, tak że jest on gotowy do zapłodnionego jaja. To zmienia, zwiększając swoją objętość, a jej przepływ krwi staje się lepsze.

Obliczanie owulacji w Period28.com

Owulacji Period28.com oblicza się na podstawie standardowej metody - dzień licząc od początku ostatniej miesiączki i liczenie 14 dzień.

Przykład: Jeśli miesiączka, kobieta stwierdziła, 5 stycznia, a jej owulacji jest zazwyczaj po 14 dniach. Oznacza to, że to jest w dniu 19 stycznia.

To wyliczenie jest na podstawie statystyk kobiet na całym świecie, jednak wszystko jest bardzo indywidualne! Dla kobiet, które chcą zajść w ciążę i chcą mieć pewność, o ich dokładnym czasie owulacji, najlepszą metodą jest zrobienie testu owulacji, co jest sprzedawane w aptekach.

Istnieją inne znane metody określania owulacji kobiety, takie jak pomiar temperatury, samo-badanie śluzu z szyjki macicy, itp., ale według specjalistów ginekologów nie są one tak wiarygodne (np. temperatura tej kobiety tak mają wpływ wiele innych czynników).

Kto może zobaczyć moje informacje?

Twoje konto jest osobiste. Informacje te nie są widoczne dla każdego, z wyjątkiem ciebie.

Badanie cytologiczne

Badanie cytologiczne (określenia potoczne cytologia, Pap, wymaz) – technika diagnostyczna w ginekologii polegające na pobraniu rozmazów z pochwowej części szyjki macicy.

Ocena stanu zdrowia pacjentki dokonywana jest na podstawie obecności w rozmazie komórek nienabłonkowych (erytrocytów, limfocytów, komórek zapalnych, martwiczych oraz resztek cytoplazmy) - tzw. tła rozmazów.

Badanie cytologiczne dorosła kobieta powinna wykonywać co rok. Ma ono istotne znaczenie w wykrywaniu raka szyjki macicy.

Aktualnie powinno się stosować klasyfikację według systemu Bethesda, aczkolwiek z powodu rozpowszechnienia i prostoty system Papanicolaou nie wyszedł do końca z użycia. Prawidłowy wynik badania cytologicznego powinien zawierać wyniki badania w obu tych systemach.

Co to jest cytologia?

To badanie mikroskopowe pobranego rozmazu zawierające złuszczone komórki nabłonka z tarczy szyjki macicy i kanału szyjki macicy. Poszukuje się komórek prawidłowych, komórek zapalnych, komórek dysplastycznych i komórek nowotworowych.

Jest najskuteczniejszym badaniem profilaktycznym i przesiewowym w medycynie, ale pod warunkiem, iż wykonywane jest regularnie.

Metoda badania

Badanie polega na pobraniu z tarczy szyjki macicy i kanału szyjki macicy rozmazu zawierającego złuszczony nabłonek po wcześniejszym uwidocznieniu części pochwowej szyjki macicy we wziernikach. Materiał pobiera się specjalną szczoteczką lub pałeczką owiniętą suchym wacikiem i natychmiast nakłada się na szkiełko laboratoryjne i utrwala. W ten sposób przygotowany preparat ogląda się pod mikroskopem w specjalnym barwieniu. Ocenie poddaje się złuszczone komórki nabłonka i przyporządkowuje się do jednej z grup systemu Papanicolau lub Bethesda (opis systemów znajdziesz w odpowiednich artykułach Poradnika Pacjenta).

Ogólna interpretacja

Po uzyskaniu wyników ginekolog może zakwalifikować Pacjentkę do 3 grup:

 • wynik prawidłowy - Pacjentka zdrowa – następne badanie za rok (dokładny schemat i listę wyjątków znajdziesz w odpowiednim artykule Poradnika Pacjenta)
 • wynik wątpliwy - Pacjentka do dalszej weryfikacji kolposkopowej i histopatologicznej
 • wynik nieprawidłowy - Pacjentka chora – podejrzenie raka szyjki macicy – pilna weryfikacja histopatologiczna

Kiedy należy pobrać materiał?

Najlepiej jest pobrać materiał w drugiej połowie cyklu, ale na minimum 4 dni przed wystąpieniem miesiączki (krew utrudnia prawidłową ocenę). Wtedy rozmaz jest najbardziej przydatny, co wynika ze zmian zachodzących w nabłonkach układu płciowego kobiety.

Jeśli stosujesz leki dopochwowe materiał może być pobrany na mininum 4 dni po zakończeniu kuracji.

Warto powyższe zalecenia wziąć pod uwagę przed umówieniem się do lekarza - oszczędzi to nam czas, który będziemy musieli poświęcić na kolejną wizytę.